Nevbiad Kuruldu

İstanbul’da Yaşayan Nevşehirli Bürokrat ve İşadamları Tarafından Dernek Kuruldu.

nevbiad-kuruldu-1İstanbul’da yaşayan Nevşehirli 50 bürokrat ve işadamının yer aldığı derneğin başkanlığına Kasım ayında yapılacak olan genel kurula kadar, İstanbul Vali Yardımcısı iken 3 hafta önce Başakşehir Kaymakamlığına atanan Nevşehirli değerli hemşehrimizKazım Tekin getirildi.

Derneğin yönetim kurulu üyeliklerine ise M. Alphan Namlı, Bülent Yıldırım, Seçkin Çekirdekçi, Oğuz Türkkan ve Yaşar Köybaşı ise getirildiler.

Kuruluşunun ardından faaliyetlerine başlayan dernek yönetimi kurulu, derneğin üyeleri ile bir araya gelerek boğaz turu düzenlendi. Burada fikir alış verişinde bulunan dernek yöneticileri ve üyeleri önümüzdeki dönemde yapacakları çalışmaları belirledi.
nevbiad-kuruldu-4Dernek Başkanı Kazım Tekin, İstanbul’da bulunan diğer derneklere herhangi bir alternatif olmadıklarını, onları dışlamadan, hissedilen bir boşluğu doldurmak üzere bu derneği kurduklarını belirtti.
Derneğin asıl amacının, İstanbul’da bulunan bürokrat ve işadamı Nevşehirliler arasında dayanışmayı, işbirliğini ve hemşerilik duygusunu artırmak olduğunu belirten Tekin, ayrıca dernek yönetimi olarak Nevşehir Valisi, Milletvekilleri, Rektör, Kaymakamlar ve Belediye Başkanları ile de iyi ilişkiler kurup Nevşehir’e katkı sağlamanın en önemli hedefleri olduğunu vurguladı.
nevbiad-kuruldu-3
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir